تبلیغات
♥ Stαcϓ Vαmpire ♥ - خون‌آشام‌ها پرطرفدارند! - درباره «خاطرات خون‌آشام»

♥ Stαcϓ Vαmpire ♥

آرام بخوان چون آهسته نوشتم

خون‌آشام‌ها پرطرفدارند! - درباره «خاطرات خون‌آشام»

این‌طور که معلوم است، هنوز خون‌آشام‌ها سوژه مناسب و جذابی‌اند. از موفقیت مجموعه فیلم‌های گرگ و میش تا سریال‌های پربیننده‌ای که برپایه این سوژه شکل گرفته‌اند می‌توان نتیجه گرفت که دنیای خون‌آشام‌ها، عالم جالبی برای مخاطبان به ویژه جوان‌هاست. افسانه‌های زیادی درباره خون‌آشام‌ها وجود دارد و همچنین کتاب‌های تخیلی زیادی درباره آن‌ها نوشته شده است.

یکی از این سریال‌ها که بینندگان زیادی را به سوی خود جلب کرده، خاطرات خون‌آشام یا The Vampire Diaries است که از روی مجموعه کتاب‌های ال. جی. اسمیت به همین نام ساخته شده. از این درام فانتزی و تقریبا ترسناک شبکه CW تاکنون یک فصل شامل ۲۲ اپیزود پخش شده و پخش فصل دوم آن از ۹ سپتامبر ۲۰۱۰ آغاز خواهد شد. اولین اپیزود از فصل دوم این مجموعه بازگشت یا The Return نام دارد. داستان این سریال درباره رابطه النا گیلبرت (با بازی نینا دوبرف) با دو برادر خون‌آشام به نام‌های استفان و دیمون است که در یک محله خیالی با نام Mystic Falls در ویرجینیا اتفاق می‌افتد. در هر قسمت النا از بخشی از این خاطرات استفاده می‌کند و داستانی به تصویر در می‌آید.خالق این سریال کوین ویلیامسون است که پیش از این با نوشتن فیلمنامه‌های فیلم‌های ترسناکی چون جیغ، می‌دانم تابستان گذاشته چه کار کردی و دانشکده شناخته می‌شد و در تلویزیون نیز سابقه ساخت دو سریال را پیش از خاطرات خون‌آشام دارد. در میان بازیگران خاطرات خون‌آشام به غیر از نینا دوبرف، پل وزلی و یان سامرهلدر نیز نقش‌های دو برادر خون‌آشام را بازی می‌کنند. یان سامرهلدر را بینندگان تلویزیون با نقش بون در سریال لاست به خاطر می‌آورند.
کشمکش میان خیر و شر این دو برادر و روابط النا با آن دو پایه حوادث و اتفاقات این سریال را تشکیل می‌دهد. با توجه به فانتزی‌بودن فضای داستان، جلوه‌های ویژه نیز در سریال دیده می‌شود که البته بسیار مختصر و کم‌هزینه به نظر می‌رسند. جلوه‌های ویژه‌ای چون حرکت سریع خون‌آشام‌ها، ظاهرشدن در برابر دیگران، نمایش حالت خون‌آشامی آن‌ها و ... که چندان حیرت‌آور نیستند و سازندگان سریال بیشتر تمرکز را روی روابط عاطفی و کشمکش‌های میان شخصیت‌ها گذاشته‌اند تا جلوه‌های ویژه. از نظر بازیگران هم به نظر من بازی‌ها چندان تعریفی ندارد و شاید نینا دوبرف نمایش بهتری نسبت به بقیه بازیگران داشته است، که البته این بازی‌های بازیگران را با توجه به این که داستان در یک فضای فانتزی اتفاق می‌افتد می‌توان توجیه کرد. سوژه اصلی این مجموعه بی‌شباهت به فیلم‌های گرگ و میش نیست و بسیاری این دو اثر را با هم مقایسه کرده‌اند.منتقدان این سریال را متوسط ازریابی کرده‌اند؛ به طوری که نمره ۵۰ از ۱۰۰ براساس ۲۲ نقد گرفته است؛ اما سریال نزد مخاطبان محبوب بوده و قسمت اول آن با ۴.۹ میلیون بیننده بیشترین تعداد تماشاگر را در شبکه CW داشته است و در نهایت میانگین بینندگان فصل اول آن به ۳.۶ میلیون نفر رسیده است. این تعداد بیننده برای شبکه CW آمار مناسبی به نظر می‌رسد. این شبکه که مجموعه‌های دیگری چون ۹۰۲۱۰، فراواقعی و دختر شایعات را برای جوانان تولید و پخش کرده با این سریال نیز جوانان زیادی را پای تلویزیون نشانده است. جالب آن که خاطرات خون‌آشام از شبکه‌های زیادی در سراسر دنیا پخش شده و بینندگان در بیش از ۴۰ کشور دنیا شانس تماشای آن را پیدا کرده‌اند.
به این ترتیب به نظر می‌رسد هنوز خیلی‌ها طرفدار داستان‌های خون‌آشام‌ها هستند؛ فیلم‌های گرگ و میش، سریال خاطرات خون‌آشام و حتی سریال عجیب و غریب و متقاوت شبکه HBO با نام خون واقعی همگی حول محور داستان‌های تخیلی خون‌آشام‌ها می‌گذرند و جالب آن که همگی نیز طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند!

+ نوشته شده در سه شنبه 25 آبان 1389 ساعت 04:51 ب.ظ توسط StaCy SalvadOre نظرات |